Współpraca z Politechniką Śląską

Walcownia Blach Batory czerpiąc ze 150 - letniej tradycji stawia na rozwój i innowacyjność.

„Partnerstwo z nauką jest dla nas bardzo ważne, a Politechnika Śląska jest jedną
z największych i najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w Polsce. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli współpracować z takimi specjalistami. Wierzę, że ta współpraca może wpłynąć na podniesienie jakości naszych produktów i wzmocnienie naszej pozycji na rynku. Cieszymy się z podjętej współpracy”- powiedziała Bogusława Niewęgłowska, Prezes Zarządu Walcowni Blach Batory sp. z o. o.

31 marca w Gliwicach zostały podpisane umowy o współpracy z Politechniką Śląską
w Gliwicach i o objęciu patronatem przez Walcownię Blach Batory sp. z o.o. kierunku studiów Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym.

Umowę podpisali pani Bogusława Niewęgłowska, Prezes Walcowni Blach Batory sp.z o.o.
i pan prof. dr hab. Inż. Arkadiusz Mężyk, Rektor Politechniki Śląskiej.
Władze Wydziału Mechanicznego Technologicznego reprezentował pan dr hab. Inż. Damian Gąsiorek, prof. PŚ Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju. Ze strony Walcowni Blach Batory w spotkaniu uczestniczyli Wojciech Chlebisz dyrektor ds. Produkcyjno-Technicznych (absolwent wydziału Mechanicznego Technologicznego PŚ), Jarosław Jagiełło dyrektor ds. Finansowych (absolwent Wydziału Matematyki Stosowanej PŚ) oraz Urszula Maciąg Koordynator ds. Marketingu.

Wspólna praca z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym trwa już od kilku miesięcy Uczestnicy spotkania wyrazili przekonanie, że przed nimi wiele projektów badawczych
i rozwojowych, które przyniosą pozytywne efekty. Wymiana doświadczeń i wiedzy praktyków z naukowcami i studentami uczelni zapewni korzyści dla obu stron.

Walcownia Blach Batory jako firma, będzie aktywnie wspierać naukowców i studentów w realizacji ich pomysłów. Będzie organizować praktyki i staże dla studentów Politechniki Śląskiej aby umożliwić im zdobycie doświadczenia, a także zaoferuje zatrudnienie absolwentom uczelni.

To pierwsza umowa Walcowni Blach Batory z Uczelnią.

Informacja na stronie Politechniki Śląskiej -> https://www.polsl.pl/ps_aktualnosci/wspolpraca-politechniki-slaskiej-z-walcownia-blach-batory/

Napisali o nas: https://chorzowianin.pl/2023/04/05/walcowania-blach-batory-i-politechnika-slaska-nawiazaly-oficjalna-wspolprace/

 

Poniżej galeria zdjęć udostępniona dzięki uprzejmości Politechniki Śląskiej.