WBB na targach, konferencjach i spotkaniach z klientami

Ostatnie 4 miesiące roku 2023 to intensywny czas rozmów dotyczących współpracy podczas targów, konferencji i spotkań z klientami.

Przedstawiciele Zarządu, Dyrekcji  i Działu Handlowego odbyli w tym czasie kilkadziesiąt spotkań indywidualnych z obecnymi i potencjalnymi kontrahentami w całej Polsce, od Gdyni przez Poznań, Stalową Wolę, po Gliwice.

 

6 września 2023 roku nasi przedstawiciele odwiedzili wystawców Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Nawiązali kontakty z potencjalnymi odbiorcami.  Była to już 32. edycja Targów MSPO i ta edycja odnotowała rekordową liczbę gości na rekordowej powierzchni. Wszyscy czekają z zainteresowaniem na kolejną edycję w przyszłym roku.

 

W dniach 5 – 6 października 2023 przedstawiciele WBB wzięli udział w konferencji PRECOP 28 w Katowicach. W panelach poświęconych czystej energii dyskutowano m.in. na temat perspektyw i roli energetyki jądrowej w polityce klimatycznej.

W czasie targów Baltexpo w Gdańsku w dniach 10-12 października 2023 r. na powierzchni 12.000 m kw. na odwiedzających czekało prawie 200 wystawców z 15 krajów. Jednym z wystawców była PGE Baltica, spółka koordynująca przygotowania do budowy trzech farm wiatrowych, odpowiedzialna za realizację Programu Offshore Grupy Kapitałowej PGE. Spotkania odbywały się w wielu ciekawych strefach tematycznych; w tym strefa dla startupów, strefa wsparcia biznesu oraz dedykowany salon branży militarnej Balt Military Expo, z szeroką gamą uzbrojenia i sprzętu. Nasza delegacja z panią Prezes nawiązała podczas targów kontakty biznesowe.

W dniach 25-27 października przedstawiciele Walcowni wzięli udział w Konferencji Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Gala Społeczności Regionalnej Izby Gospodarczej odbyła się 25 października w NOSPR i była okazją do wielu interesujących rozmów.

link -> https://europerspektywy.eu/gala-spolecznosci-rig/

 

23 listopada 2023 r. w CINIBA w Katowicach odbyła się II. edycja ogólnopolskiej konferencji Hutnictwo żelaza i stali w Polsce. Wyzwania i szanse dla szarej i zielonej stali.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (PTE) w Katowicach. Uczestnicy, w tym delegacja WBB z dużym zainteresowaniem wysłuchali wystąpień dr Jerzego Podsiadło pt. „Hutnictwo żelaza i stali w rozmowach akcesyjnych dwadzieścia lat temu. Ustalenia i wpływ na rozwój polskiego hutnictwa” oraz  Mirosława Motyki Prezesa HIPH pt.: „Stal w łańcuchu dostaw tradycyjnych i nowych tzw. czystych technologii (clean tech)”.

Były również ciekawe prezentacje i dyskusje na temat roli złomu, rewitalizacji terenów pohutniczych, problemów ekonomiczno-finansowych oceny projektów OZE.

 

link -> https://europerspektywy.eu/hutnictwo-zelaza-i-stali-w-polsce/

 

15 grudnia 2023 w Ustroniu odbyła się Konferencja HIPH z udziałem przedstawicieli WBB.

Tematem była aktualna sytuacja na rynku stali, przedstawiono najnowsze dane za 9 miesięcy roku 2023 (Polska, Unia Europejska, świat ) i regulacje prawne.